502-239-4000
FINAL STANDINGS FOR 2006
Open * 1st Division
1. Bert Thompson Amber 918
2. Chelsea Akers Bragg on Charlie 514
3. Craig Miller Lefty 406
4. Jessica Campbell Trouble 303
5. Bert Thompson JT 288
6. Tricia Chisler Honor Baby Bug 286
7. Lisa Main Dancers First Light (Kirby) 285
8. Julie Castelli Rossaroni 213
9. Chelsea Akers Big Bud 212
10 Glen Watkins Flatful of Talent 184
11 Scott Chisler Pacman / Shorty 108
12 Bert Thompson Tiny 105
12 Ally Fox Fabulous Parade 105
14 Scott Darnold Spurs Richochet 103
15 Julie Castelli Cash 102
15 Julie Castelli Flatful of Talent 102
17 Kelcy Wright Lucy 100
18 Arthur Taylor Countin On Speed 96
19 Casey White Fax 93
20 Sherry VanSickle Foxy 91
21 Kari Wingrove May B A Beggar 88
22 Steve Duckworth Frenchmans Bar Flit 86
2nd Division
1. Julie Castelli Rossaroni 555
2. Lacey Lemley Iron Custus Badger 472
3. Scott Chisler Pacman / Shorty 446
4. Julie Castelli Echos Sugar Baby 380
5. Casey White Fax 315
6. Karla Arthur Daisy 314
7. Scott Darnold Spurs Richochett 288
8. Jessica Campbell Trouble 285
9. Roxeanne Zook Thermo Chex 283
9. Ally Fox Fabulous Parade 283
11 Vicki McMillan Nikki 208
12 Arthur Taylor Countin On Speed 206
13 Burt Thompson JT 203
14 Lacey Lemley Brown Cadillac (Lady) 195
15 Tricia Chisler Honor Baby Bug 193
16 Sherry VanSickle Viper 186
17 Kari Wingrove Romeo 180
18 Ross Sovich Mandy 178
19 Lacey Lemley Willie Hotshot 107
20 Shawn Darnold Panama Again 105
28 Mary Bennett Sues Starflight 96
30 Karla Arthur East 95
32 Chelsea Akers Pacific Sparks 93
33 Charlotte Scritchfield Dust For Prints 91
34 Tina Main George 90
38 Sherry VanSickle May B Lethal Socks 83
39 Chelsea Akers Deck of Honor 81
40 Steve Duckworth Flame On By 75
3rd Division
1. Vicki McMillan Nikki 475
2. Tyler Wilt Fox Buster 468
3. Mike Wright No Run No Fun "Sweet" 461
4. Julie Castelli Cash 389
5. Casey White Bonnie 371
6. Sherry Van Sickle VV First Down 317
7. Roxeanne Zook Thermo Chex 295
8. Doug Arthur Valentine 286
9. Julie Castelli Chewy 281
10 Casey White Spunky 277
11 Arthur Taylor Jeepers 274
12 Tricia Chisler Honor Baby Bug 208
13 Johanna Ritter Clara 204
14 Ross Sovich Mandy 200
15 Maximina Pate Wimpy 195
16 Toni Hayhurst Cash Short 189
17 Ray Wilt Jazzy 188
18 Patrice Shears Flows When She Goes 181
19 Glen Watkins Flatful Of Talent 180
20 Bill Burton Julie 175
21 Scott Darnold Spurs Richochett 173
23 Charlotte Scritchfield Zip 165
26 Shilo Turner Easy 105
4th Division
1. Diane Hilderbrand Texago Chick 560
2. Myla Moore Flirt 475
3. Jennifer Barber Novas Hot Luck 413
4. Alyssa Tavoletti Business Money 389
5. Autumn Bailey Diamond Bar Duggan 307
6. Mary Bennett Dandy Lil Dunn Jet 289
7. Valerie Smith Coosas Fanta Boy 280
8. Michelle Douglas Samantha Lady 277
9. Steve Neely Mac 205
10 Lacey Lemley Willie Hotshot 200
11 Casey White Bonnie 109
12 Karla Arthur Scooter 108
13 Sherry VanSickle Viper 107
14 Steve Duckworth Dinkys On Fire 106
15 Doug Arthur Valentin 105
15 Roxanne Zook Thurmo Chex 105
15 Ray Wilt Jazzy 105
18 Jeff Harper Rapid Dash Bailey 103
19 Kelly Pinkerton Pete 101
20 Cindi Akers White Socks 99
20 Ross Sovich Mandy 99
20 Valerie Smith Sir Quincy Challenge 99
23 Maximina Pate Handup Ranger 98
24 Roxeanne Zok Sheza 97
Youth * 1st Division
1. Lacey Lemley Iron Custus Badger 494
2. Casey White Spunky 480
3. Casey White Bonnie 381
4. Ally Fox Fabulous Parade 379
5. Jessica Campbell Trouble 318
6. Casey White Fax 314
7. Chelsea Akers Bragg on Charlie 312
8. Kari Wingrove Romeo 289
9. Ally Fox Pure Calamity 208
10 Kelcy Wright Lucy 201
12 Ally Fox Poco 192
2nd Division
1. Alyssa Tavoletti Business Money 732
2. Lacey Lemley Willie Hotshot 301
3. Tyler Wilt Fox Buster 197
3. Autumn Bailey Diamond Bar Duggan 197
5. Arthur Taylor Jeepers 194
6. Ally Fox Pure Calamity 109
7. Jessica Campbell Trouble 106
7. Kari Wingrove Dancers First Light 106
9. Casey White Justin 103
10 Allie Herrington Cash 102
11 Kari Wingrove May B A Beggar 101
3rd Division
1. Allie Harrington Fancy 107
2. Lauren Harmon My Haley Hemp 106